- premiéra 22. února 2009
- trailer
- TANEČNÍ ZÓNA - 2009
- SCÉNA.CZ - 04/05/09
- TANEČNÍ AKTUALITY - 12/03/09
- LIDOVKY - 11/03/09
- RESPEKT / video - 27/02/09
- ROZHLAS / mozaika - 24/02/09
- radio wave - 24/02/09
- pozvánka, tisková zpráva
- foto

100 WOUNDED TEARS

14 obrazů ztraceného zoufalství
Příběh o sedmi postavách, zrozených ze čtrnácti obrazů.
O čtrnácti rukou, zbavujících se šestašedesáti kil nešťastného masa a o bělosti dvěstěšesti kostí.
O čtrnácti směšných obrazech hledajících deset tisíc ztracených snů a o jednom smysluplném důvodu k existenci.
O čtrnácti zuřivých tužbách milovat sedmdesát prstů, zakrývajících dvě něžná prsa v dvou stech sedmdesáti šesti lžících hlíny.
O čtyřech stech patnácti zmatených slovech ve dvaasedmdesáti minutách, o dvou litrech vody ve dvou hrníčcích a v jednom velmi, velmi hlubokém talíři.
O čtyřiceti kusech dřeva, čtyřech lžících a osmi stoličkách, o dvou kladivech a třiatřiceti zatlučených hřebících.
O sedmi cibulích, rozetřených do šestasedmdesáti polibků a o devětadvaceti úderech hole.
A samozřejmě také o třiceti pokřivených zubech a jednom smilném jazyku nad hlavou mrtvého albatrosa v nekonečně měkké krajině.

Účinkují: Michaela Ottová, Martin Vraný, Jaroslav Ondruš, Csongor Kassai, Kateřina Stupecká, Lukáš Homola, Martina Hajdyla Lacová
Choreografie: Jozef Fruček & Linda Kapetanea Rootlessroot Company
Hudba: Michal Kaščák
Kostýmy: Simona Rybáková
Light design: Daniel Tesař
Visual projektu: Radek Rytina
Foto: Petr Otta

Umělecké vedení souboru: Lenka Ottová
Produkce: Helena Pekkala

Představení získalo ocenění nejprestižnější cenou Edinburgh festivalu „Herald Angel Award“, kterou uděluje významný deník The Herald nejlepším umělcům, souborům a divadlům, kteří zaujali odbornou porotu, složenou z uznávaných kritiků. Cena se uděluje v rámci celého Edinburgh festivalu, který kromě Fringe festivalu zahrnuje i The International Festival; The Jazz & Blues Festival a The Edinburgh International Book Festival. Herald Angel Award je proto veřejností chápán jako jedno z nejvyšších ocenění kritiky a odborné veřejnosti. Cenu převzali zástupci souboru na slavnostním setkání 15. srpna 2009 ve Festival Theatre od Susan Rice, zástupkyně Lloyds Banking Group Scotland, která je od roku 1996 sponzorem tohoto ocenění. Dále získal soubor i Čestné uznání Fringe Festivalu „Total Theatre Award“. Na tuto cenu byl soubor v užší nominaci již vloni s představením „Holdin’ Fast“. Na tuto cenu bylo registrováno na 2.100 inscenací různých žánrů od klasického po fyzické divadlo.

Projekty souboru vznikají za podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury České republiky, Divadla Ponec, Občanského sdružení Tanec Praha, DANCE PERFECT s.r.o. a mediálního partnera Rádio 1.