DOT504 je souborem fyzického tanečního divadla, založeným v roce 2006 jejím uměleckým ředitelem Lenkou Ottovou.

Jeho vznik a fungování na ryze profesionálním základě umožnil grant hl. města Prahy, stejně jako začátek spolupráce s mezinárodními choreografy a stylem jejich práce, uměleckým růstem souboru a jeho mezinárodním uznáním.

Během několika sezón se Lence Ottové podařilo sestavit mezinárodně respektovaný soubor, nabízející zázemí mimořádným tanečníkům a uznávaným choreografům a stát u vzniku projektů, které jsou jednoznačně přínosem pro rozvoj současného tance.

DOT504 charakterizuje vysoká technická kvalita, kreativita a silné osobnosti mezi tanečníky i choreografy, působícími v souboru. DOT504 přispěl během své existence značnou měrou také k vzestupu a mezinárodnímu úspěchu svých členů, jakými byli Pavel Mašek (nyní Ultima Vez) a Lenka Vágnerová (LV Company).

Nejúspěšnější spolupráci, která souboru vtiskla jeho umělecký charakter a přispěla k jeho mezinárodnímu úspěchu, byla spolupráce s choreografy Jozefem Fručkem a Lindou Kapetaneou (RootLessRoot).

Holdin’ Fast, první společný projekt, obdržel nominaci Total Theatre Award pro nejlepší začínající soubor na Fringe Festivalu v Edinburku v r. 2008.
100 Wounded Tears získalo prestižní ocenění The Herald Angels Award na Fringe Festivalu o rok později, v r. 2009.

Collective Loss of Memory, zatím poslední v řadě, navázal na tyto úspěchy a získal cenu za Taneční inscenaci roku České Taneční Platformy 2015 stejně jako Cenu diváka.

Stírání hranic mezi divadlem a tancem je jednou z hlavních charakteristik práce souboru DOT504.

Archivní stránky souboru